Jaki grill gazowy będzie najlepszy?

Wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie sezonu grillowego. Dni coraz cieplejsze i dłuższe zachęcają do grillowania. Zastanawiasz się jaki grill gazowy będzie dla Ciebie najlepszy?

Jedzenie na świeżym powietrzu bardzo dobrze smakuje i jest szybkie w przygotowaniu. Menu może być naprawdę różnorodne. Skończyły się czasy, gdy grill kojarzył się jedynie z kiełbaską. Na ruszcie użytkownicy grillują warzywa, ryby, owoce czy sery. Wybór grilla gazowego do ogrodu lub na balkon nie jest kwestią łatwą. Tym bardziej, że jest to inwestycja na wiele lat.

To, jaki grill wybrać, jest zależne od wielu czynników, tj. możliwości finansowe, oczekiwania oraz potrzeby.

Do rodzinnych spotkań lub grillowania weekendowego wystarczy grill średniej wielkości. Jednak jeśli chcesz kilka razy w tygodniu przygotowywać posiłki na grillu i organizować większe imprezy, to warto zainwestować w większy i mocniejszy sprzęt. 

Na grillach wysokiej serii można przygotować właściwie każdą potrawę w dosyć szybkim czasie – Większy grill + więcej palników = przygotowanie wiele potraw na raz.

Grille gazowe w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Są alternatywą dla wersji węglowych. 

Zaletą modeli gazowych Broil King jest to, że szybko i bez problemu rozpalisz ogień, a w czasie grillowania sprzęt będzie utrzymywać stałą temperaturę, którą możesz dodatkowo regulować pokrętłami. Z wyglądu przypominają kuchenki gazowe, ale dodatkowo mają specjalna pokrywę, dzięki czemu szybciej uzyskamy wysoką temperaturę. 

Dodatkowo grille te mają półkę, na której stawiamy butle, jest ona przeważnie zamykana drzwiczkami (drzwiczki nie występują na przykład w grillu Gem 310, butla wkładana jest od tyłu). 

Grill ma palniki gazowe, nad którym znajdują się blaszane płyty zwane aromatyzerami Flav-R-Cast lub szyny aromatyzujące, na które skapuje tłuszcz oraz soki z potraw znajdujących się na ruszcie powyżej. Soki optymalnie odparowują z blachy, nadając potrawom charakterystyczny grillowy smak.

 

Ruszt w grillach gazowych Broil King występuje w czterech rodzajach:

  • z odlewu stali szlachetnej na przykład do grilla gazowego Imperial #11249
  • dwustronne ruszty żeliwne w pozycji stożkowej i rynienkowej– stożek - pozwala uzyskać charakterystyczną dla steka kratę, rynienki gromadzą aromatyczne soki
  • Ruszt z 8 i 9 mm prętów ze stali szlachetnej na przykład do grilla gazowego Imperial #18653
  • jednostronny ruszt żeliwny występuje w BK 310

    

 Dodatkowe funkcje

Jeżeli się zastanawiasz, jaki grill gazowy kupić, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje urządzenia. Chcesz ugotować wodę na herbatę, przygotować pyszne sosy lub smażyć na żeliwnej płycie? Grille gazowe nadają się do tego znakomicie! Kuchenka boczna znajduję się już w średniej serii grilli Broil King Monarch 340. Do wielu modeli można dokupić płytę żeliwną na kuchenkę boczną #11250, na której usmażysz jajka lub tosty.

Chcesz aby pieczony kurczak miał złocistą skórkę lub uwędzić mięso? Grille serii Monarch 390 lub Baron s490 posiadają dodatkowy palnik i zestaw rożna obrotowego.Do grilli marki Broil King kupimy szeroki zakres akcesorii, które pomogę w grillowaniu oraz przyrządzeniu różnorodnych dań. W następnym artykule przedstawimy Państwu system PGT oraz zalety aromatyzerów Flav-R-Cast

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl