Producenci
Nowy rok – nowe możliwości grillowania
Nowy rok – nowe możliwości grillowania

Zbliża się również Dzień Babci i Dziadka, także jest to również dodatkowy pomysł na prezent dla miłośnika grillowania, najwyższej jakości akcesoria, dzięki którym grillowanie będzie jeszcze lepsze! 

 

Żeliwna plancha do grillowania

Jest to plancha żeliwna, podobna do płyty żeliwnej, ale inna niż wszystkie, ponieważ posiada ona wysokie krawędzie zapobiegające wypadaniu potraw poza powierzchnię płyty. Wgłębienie z przodu pozwala na odprowadzanie nadmiaru tłuszczu. Plancha pasuje do grilii serii Baron oraz Crown, jak i jest kompatybilna z piecem do pizzy do grilla, który opiszemy w następnym punkcie.

 

Piec do pizzy do grilla 

Piec ten jest żeliwną pokrywą, dzięki korzyści żeliwa piec równomiernie rozprowadza temperaturę. Jest otwarty z tyłu , co pozwala na wykorzystywanie mocy palnika tylnego (rożna), ciepło kieruje się bezpośrednio do pieca dzięki czemu pizza zostanie idealnie wypieczona i chrupiąca. Piec można używać w połączeniu z pozostałymi akcesoriami, jak płyty żeliwne czy planche do grillowania #11342 albo prostokątny kamień do pizzy#69842, dzięki czemu nie musisz używać go wyłącznie do przygotowywania pizzy.

 

Prostokątny kamień do pizzy 

Dwustronny kamień szybko pobiera i zatrzymuje ciepło z grilla, dzięki czemu pizza jest szybciej gotowa do spożycia. Kamień pasuje w dwie kratki rusztu grilli z serii Baron i Crown. W modelach grilli z serii Regal i Imperial, które posiadają ruszta z prętów ze stali szlachetnej kamień idealnie układa się na odwróconym ruszcie. Prostokątny kamień do pizzy jest kompatybilny z piecem do pizzy. Nie należy zakrywać całej powierzchni piekarnika dwoma kamieniami.

 

Stojak do pieczenia pośredniego

 

Grillowanie pośrednie polega na opiekaniu potraw przy zamkniętej pokrywie, w pewnym oddaleniu od bezpośredniego płomienia – za pomocą gorącego powietrza, które krąży dookoła mięsa umieszczonego na ruszcie. Palniki znajdujące się w części rusztu pod grillowanym daniem, w zależności od wybranej metody, pozostają wyłączone lub ustawione na pozycji MEDIUM/LOW – ciepło dociera do mięsa z dalszych, bardziej rozgrzanych części grilla.

 

Wykonany ze stali szlachetnej, stojak pozwala na przygotowanie podudzi, skrzydełek oraz innych dań mięsnych, które wymagają grillowania pośredniego, jest on również dwupoziomowy dzięki czemu zaoszczędzimy miejsca na ruszcie grilla.

Nóżki w stojaku idealnie dopasowują się do rusztu , co pozwala na stabilne ustawienie stojaka.

Stojak pasuje do brytfanny ze stali szlachetnej #63106 – dzięki połączeniu tych akcesoriów, możemy podwędzić potrawy lub przyrządzić inne pyszne dania.

 

Żeliwna brytfanna z rusztem 

Żeliwna brytfanna pozwala skrócić przygotowanie potraw, , a dodatkowo zatrzymuje wilgoć wewnątrz, dzięki czemu mięso pozostanie pełne aromatów, będzie wilgotne i soczyste. Masywne żeliwo akumuluje ciepło oraz pozwala na utrzymanie wysokich temperatur przez długi czas. Dzięki umieszczonemu wewnątrz rusztowi ze stali szlachetnej potrawa jest uniesiona i nie leży na dnie brytfanny gotując się, skóra zaś pozostaje chrupiąca. Pokrywa, to jeden z elementów, które może służyć dodatkowo jako osobna brytfanna w grillach serii Crown i Baron, a w innych na ruszcie. Jest to akcesorium systemu DO MORE i pasuje w miejsce dwóch rusztów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl