Jak wybrać dobrą odśnieżarkę?

Odśnieżanie za pomocą szufli jest pracochłonne i męczące. Chodniki czy posesję łatwiej jest odśnieżyć za pomocą odśnieżarki.

Na rynku można znaleźć wiele odśnieżarek. Jeśli nie miało się wcześniej do czynienia z tego typu urządzeniami to można mieć problem z właściwym jej wyborem. Szukając odśnieżarki trzeba oszacować na jaki duży teren będziemy ją używać. Ważnym czynnikiem potrzebnym do wyboru jest to jakie podłoże znajduje się pod śniegiem oraz czy możemy narobić hałasu w czasie użytkowania.

Odśnieżarki są elektryczne oraz spalinowe. Głównym działaniem jest zbieranie śniegu i wyrzucanie go na boki przez rynne inaczej zwaną kominem. Super sprawdzają się na twardych powierzchniach. Nie powinno używać się ich tam gdzie pod śniegiem leży żwir czy kamienie. W czasie odśnieżania takie urządzenie może zgarnąć kamienie i rozrzucić je co może wyrządzić szkodę.
Super radzą sobie nawet z 30-centymetrowymi warstwami śniegu.


Odśnieżarki elektryczne

Elektryczne urządzenie to propozycja dla osób, które chcą pozbyć się śniegu z chodnika prowadzącego do domu czy podjazdu. Zaletą jest to, że są lżejsze od odśnieżarek spalinowych. Nie trzeba pamiętać o paliwie, wystarczy odpowiedniej długości przedłużacz. Dysponują mniejszą mocą.


Odśnieżarki spalinowe

Jeśli jest utrudniony dostęp do gniazda elektrycznego to polecamy odśnieżarkę spalinową. Trzeba pamiętać, że odśnieżarka tego typu jest cięższa od elektrycznej, jednak mocniejsza i wydajna. Nie możemy w tym przypadku zapomnieć o paliwie, które jest istotnym elementem uruchomienia i użytkowania takiego sprzętu.

         

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl