Poradnik - Jaki wybrać piec do sauny?

Każda sauna, aby pełniła swoją funkcję, potrzebuje odpowiedniego pieca. Wydaje się to oczywiste, natomiast jego dobór nie jest taki łatwy. Zadaniem pieca jest uzyskanie szybko odpowiedniej temperatury i poziomu wilgotności.

W naszym poradniku podpowiadamy, jak wybrać właściwy piec do sauny, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania i wydajne działanie. Popularnymi rodzajami są piece elektryczne i piece klasyczne opalane drewnem naturalnym. Wybór odpowiedniego rodzaju pieca musi być dopasowany do odpowiedniej konstrukcji sauny. Dlatego taka decyzja powinna nastąpić przed rozpoczęciem zakupu sauny. 


Piec do sauny elektryczny

Jedną z zalet tego pieca jest ich bezobsługowość, tzn. takiego pieca nie rozpala się więc nie trzeba posiadać opału. Jest również łatwy w utrzymaniu czystości bo nie trzeba sprzątać po zakończeniu użytkowania. 
Łatwy i bardziej precyzyjny sposób ustawienia temperatury. Piec elektryczny charakteryzuje się również nowocześniejszym wyglądem, który pasuje do nowoczesnej aranżacji pomieszczenia. Należy pamiętać przy wyborze tego typu pieca, aby instalacja elektryczna była odpowiednia do jego wymogów. 
Piec elektryczny cieszy się większą popularnością. Przede wszystkim są lżejsze, łatwiejsze w instalacji oraz tańsze, jednak utrzymanie ich już niezbyt bo bardzo wpływają na rachunek za prąd. 


Piec tradycyjny opalany drewnem

Tego rodzaju piec należy zawsze przed użytkowaniem rozpalić używając drewna naturalnego. Chociaż nie jest tak wygodny jak piec elektryczny to płomienie ognia mogą działać uspokajająco oraz relaksować. Trzeba jednak pamiętać, aby mieć odpowiednią ilość opału oraz po zakończeniu użytkowania posprzątać piec. 
Taki piec to idealny wybór dla osób lubiących naturalność, nie spowoduje wzrośnięcia rachunku za prąd. Przy wyborze tego pieca trzeba zadbać o dobrą wentylację. Chociaż tego rodzaju piec jest droższy, większy, cięższy jak i trudniejszy w utrzymaniu czystości to koszt użytkowania tańszy.


Decydując się na piec do sauny,  przede wszystkim musisz dopasować moc pieca do sauny.
Przyjmuje się, że w saunach domowych 1 kW powinien przypadać na 1 m3.


Zapraszamy do naszej oferty saun i akcesorii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl