Producenci
Szczotki do czyszczenia Broil King
Poznaj swoje szczotki do grilla

Czyszczenie grilla gazowego szczotkami marki Broil King, tak proste jak 1, 2, 3

Najpierw szybko omówimy najlepszą metodę czyszczenie grilla. Następnie upewnijmy się, że możemy przejść do dobrej rutyny szczotkowania grilla, która nie wymaga usuwania lepkiego brudu osadzonego podczas grillowania. 

Czyszczenie grilla nie wymaga wielu akcesoriów - potrzebna nam będzie szczotka i płyn - najlepiej wybrać te z marki Broil King - są trwałe, dobrej jakości i posłużą Nam przez długi czas. 

Oszczędź czas i uzyskaj lepsze wyniki grillowania, ale trzymaj się tych prostych kroków szczotkowania.

 1. Wypal swoje ruszty, zwiększając temperaturę na grillu. Odkręć na maksymalną moc wszystkie palniki.
  • Powinno  się  zadymić.
  • Po wypaleniu otwórz grilla i pozostaw na 3 minuty, aby trochę ostygł.
  • Wnętrze grilla będzie suche i popielate. 
 2. Używając szerokiej szczotki z włosiem ze stali szlachetnej #65641 zmieć zwęglone pozostałości z rusztu i pokryj ruszt warstwą oleju gdy temp grilla jest w granicach od 100 do 150 0°C. 

 1. Popiół nie utknie we włosiu szczoteczki do grilla i łatwo zetrzeć je z kratek. 
 2. Jeśli masz grill Broil King, wyszczotkuj strefę Flav-R-Wave  po obu stronach.
 3. Warstwa oleju wpiecze się w ruszt i dobrze go zabezpieczy przed korozją.
 4. Po każdym grillowaniu sprawdź czy tacka na tłuszcz oraz rynna umieszczone pod piekarnikiem nie wymaga opróżnienia.   
      

3. Części grilla takich jak ruszty, aromatyzery i palniki nie wolno myć w zmywarce, ponieważ po myciu w zmywarce szybciej skorodują. 

Polecane szczotki do czyszczenia grilla marki Broil King:

 • Szczotka baron ze sprężynkami #65600 - to opatentowane rozwiązanie, które swoim unikalnym działaniem zapewnia niesamowite rezultaty. Sprężynki ze stali szlachetnej dopasowują się do czyszczonej powierzchni, dosięgając trudno dostępnych miejsc, dzięki czemu czyszczenie rusztu jest proste, szybkie i przyjemne. 

 

 • Szeroka szczotka z włosiem z palmy Broil King #65648 - sztywne i za razem delikatne włosie z palmy idealnie sprawdza się do czyszczenia rusztów, gdyż nie ściera ich zewnętrznej powłoki. Dużą zaletą tego produktu jest to, że każde utracone włosie ulegnie natychmiastowemu spaleniu i nie pozostawi po sobie ani śladu.

 

 • Szczotka do rusztów Heavy Duty #65229 - jest to szczotka, która posiada najmocniejsze, najdłuższe oraz największe włosie. Jest idealna dla zadań specjalnych, jej centralna część posiada mocne włosie ze stali szlachetnej. Dodatkowo wyposażona jest w skrobak oraz gumowy chlapacz osłaniający przed odpryskującym tłuszczem i zabrudzeniami.

 

 • HIT marki Broil King, uwielbiany przez innych - Szczotka #77669 to końcówka do odkurzacza z włosiem ze stali, która ułatwia czyszczenie piekarnika grilla. Posiada ona metalowy skrobak oraz dodatkową zapasową końcówkę. W zestawie znajduje się przejściówka pozwalająca na montaż do różnych rozmiarów rur odkurzacza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl