Utrzymanie czystości w grillu gazowym

Dziś kilka słów o tym jak czyścić grill gazowy, żeby służył sprawnie przez długie lata. Jak każde grille potrzebują specjalnego traktowania. Zanim więc zaczniesz sam czyścić grilla, dowiedz się, jak prawidłowo dbać o urządzenie, by cieszyć się nim jak najdłużej.

Pozostałości po grillowaniu powinny być dokładnie usunięte przed ponownym użyciem, najlepiej po samym grillowaniu gdy ruszt już lekko przestygnie. Gdy tłuszcz i resztki jedzenia są jeszcze lekko ciepłe, zdecydowanie prościej usuniemy je z powierzchni rusztu za pomocą szerokiej szczotki  z włosiem ze stali szlachetnej #65641

 

Czyszczenie grilla gazowego Broil King krok po kroku: 

 1. Pierwszym krokiem jest wypalenie czyli – przy zamkniętej pokrywie włączamy wszystkie palniki na pełną moc i czekamy na rozgrzanie się grilla. Średni czas wypalania trwa około 20 minut. Zgodnie z zaleceniami powinien być wykonywany do momentu, aż przestanie wydobywać się dym, gdy tak nastąpi wyłączamy palniki i czekamy kilka minut aż grill się ostudzi.

 1. Zaczynamy od pojemnika na tłuszcz i rynny – znajdziemy te elementy pod piekarnikiem – można je wyczyścić za pomocą wody z płynem do naczyń.

 2. Następnie szeroką szczotką pozbywamy się resztek jedzenia z rusztu, aromatyzerów, piekarnika i palników. Aby ułatwić usuwanie zabrudzeń  z zewnętrznej i wewnętrznej części grilla warto użyć środków do czyszczenia grilla:

  *Emulsja do czyszczenia elementów zewnętrznych grilla #62391

   

   

  *Płyn czyszcząco-nabłyszczający do stali szlachetnej #62386

   

  * Preparat do czyszczenia grilla #62381 

 3. Jak widać, czyszczenie grilla nie jest zbyt skomplikowane a jednocześnie ma bardzo duży wpływ na żywotność grilla. Sezon grillowy już się rozpoczął a pogoda za oknem coraz bardziej zachęca do gotowania na świeżym powietrzu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl