Węgiel Aktywny Kokosowy 1 kg na 47 L BROWIN

29,59 zł/szt 29.59 PLN

Brak towaru

ilość
0 (Ilość ocen: 0)
-

Węgiel Aktywny Kokosowy 1 kg

Od autoryzowanego przedstawiciela firmy BIOWIN

Aktywny węgiel kokosowy to specjalnie wyselekcjonowane i poddane obróbce termicznej z parą wodną łupiny orzecha kokosowego, pozwalające na neutralizację jak i harmonizację smaku oraz zapachu destylatów. Ze względu na swoją liczbę jodową (>900 mg/g) jak i granulację (0,6-2,36 mm) węgiel ten ma dużą objętość porów czyli wysoką zdolność adsorpcji zanieczyszczeń wpływających na barwę, smak czy zapach cieczy.

Filtracja na kolumnie przebiega sprawnie, przepływ destylatu jest równomierny oraz wypełnia całe złoże, a otrzymany destylat ma znormalizowany łagodny aromat jak i delikatny smak pozbawiony drożdżowego zapachu.

Jedno opakowanie 1 kg pozwala na filtrację, aż 47 L cieczy. Produkt ma niską zawartości popiołu (< 3%), dzięki czemu nie "wypłukuje się" on podczas filtracji i nie zanieczyszcza oraz nie wpływa na smak płynów.

Ze względu na swoje uniwersalne zastosowanie węgiel może być stosowany również poza destylacją w ogrodnictwie jako warstwa filtrująca w doniczkach oraz podczas produkcji lasów w szkle.

Cechy produktu:

  • Masa netto 1 kg
  • Granulacja 0,6 - 2,36 mm
  • Liczba jodowa >900 mg/g
  • Zawartość popiołu < 3%
  • Na 47 L alkoholu
  • Łagodny smak, bez drożdżowego aromatu

Sposób użycia:

  • Umieścić węgiel na sitku, przelać gorącą wodą z czajnika
  • Umieścić węgiel z sitkiem pod bieżącą wodą z kranu (ok. 20°C) i przemywać węgiel przez ok. 3 minuty, przewracając go na sitku, aż do momentu, gdy przelatująca przez niego woda będzie czysta.
  • Następnie pozostaw węgiel do obcieknięcia z resztek wody.
  • Po tym czasie węgiel gotowy jest do użytku.

Zasada stosowania węgla aktywnego jest podobna do tej stosowanej w typowych filtrach wodnych. Czas przepływu 1 L płynu przez złoże powinien wynosić minimum 1 godzinę (efektywność pochłaniania niepożądanych substancji zależy od czasu kontaktu płynu z adsorbentem).

Alternatywnie, węgiel aktywny można umieścić w nylonowej siateczce i włożyć bezpośrednio do pojemnika z oczyszczanym płynem na czas nie krótszy niż 6 godzin, systematycznie mieszając. Efektywność działania węgla zależy również od temperatury płynu. Podwyższona temperatura nie sprzyja adsorpcji - optymalna temperatura dla procesu pochłaniania to 10°C.

Składniki: węgiel aktywny kokosowy

Nr art.: 405109

Opinie o produkcie (0)

Nie dodano jeszcze żadnych opinii. Dodaj opinię, aby ułatwić zakupy innym klientom.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl