Jesienny nawóz w kartonie do iglastych Florovit 1kg

17,79 zł/szt 17.79 PLN
ilość
0 (Ilość ocen: 0)

Jesienny nawóz w kartonie do iglastych Florovit 1kg

Nawóz Jesienny do drzew i krzewów iglastych został specjalnie opracowany do posypowego nawożenia, mającego na celu odpowiednie przygotowanie roślin do okresu zimowego. Składniki pokarmowe zawarte w nawozie wspomagają mechanizmy drewnienia, chroniąc iglaki przed negatywnymi skutkami wymarzania. Zwiększona zawartość potasu i fosforu wpływa pozytywnie na odporność roślin na przymrozki oraz korzystnie oddziałuje na gospodarkę wodną.

W przypadku, gdy nawóz nie został zastosowany jesienią, zaleca się jego zastosowanie wczesną wiosną, bezpośrednio przed rozpoczęciem wegetacji. Dzięki temu można poprawić warunki wzrostu i rozwoju roślin w okresie wiosennym. Nawóz ten zapewnia optymalne warunki dla rozwoju roślin, pomagając im osiągnąć pełnię swojego potencjału w nadchodzącym sezonie.

Sposób stosowania:

Stosować od lipca do końca października rozsypując nawóz wokół drzew i krzewów.

Nawożenie należy przeprowadzić dwukrotnie w odstępie 4 - 6 tygodni.

W zależności od wieku i wielkości rośliny zaleca się zastosowanie 5 g (wypukła łyżeczka od herbaty) nawozu na każdy 1 metr wysokości drzewa lub krzewu.

Przy obliczaniu dawki nawozu dla roślin płożących należy przyjąć 5g nawozu na każdy 1 metr średnicy rośliny.

Nawóz należy stosować na powierzchni odpowiadającej średnicy korony i w miarę możliwości wymieszać z glebą, tak aby nie uszkodzić korzeni.

W przypadku form kolumnowych powierzchnia wysiewu powinna być dwukrotnie większa niż średnica korony. Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 15 g nawozu.

Skład nawozu:

NAWÓZ WE Nawóz NPK (MgO + SO3) 4,5 – 8,0 – 27,0 (3,0 + 28,0) z żelazem.

4,5% (N) azot całkowity; 4,5% (N) azot amonowy; 8,0% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 5,2% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 27,0% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 3,0% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 28,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 2,3% (Fe) żelazo całkowite.

Opinie o produkcie (0)

Nie dodano jeszcze żadnych opinii. Dodaj opinię, aby ułatwić zakupy innym klientom.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl