FLOROVIT nawóz ODKWASZA GLEBĘ dolomit mielony 10kg

FLOROVIT nawóz odkwaszający glebę DOLOMIT MIELONY 10 kg

Dolomit mielony jest typowym nawozem przedsiewnym zalecanym do stosowania na glebach ubogich w magnez. Magnez ułatwia roślinom pobieranie fosforu i wpływa na szereg procesów metabolicznych. Jego uzupełnianie jest szczególnie ważne na glebach lekkich. Rozdrobniony Dolomit odkwasza glebę i zwiększa w niej zawartość magnezu, wnosi do gleby mikroelementy oraz poprawia jakość plonów. Z uwagi na duży stopień rozdrobnienia szybko przechodzi do roztworu glebowego i jest łatwo przyswajalny przez rośliny.

Sposób użytkowania

Dolomit mielony należy stosować w dawkach 0,8-2,1kg na 10m2, ilość jest uzależniona od odczynu i typu gleby oraz jej zasobności w magnez. Optymalny termin stosowania nawozu to okres po zbiorze plonów. Nawóz może być stosowany jesienią oraz wiosną bezpośrednio przed siewem lub sadzeniem roślin.

Rośliny jednoroczne: Przed siewem lub sadzeniem roślin, całą zalecaną dawkę rozsiewa się równomiernie na nawożoną powierzchnię i miesza dokładnie z uprawną warstwą gleby np. szpadlem i grabiami lub glebogryzarką.

Rośliny wieloletnie: Zalecaną dawkę rozsiewa się równomiernie na nawożoną powierzchnię jak najwcześniej wiosną. Korzystnie jest lekko zmieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby.

Więcej informacji na temat stosowania produktu znajduje się w tabeli.

W przypadku opakowań w workach - przesyłki mogą posiadać delikatne dziurki, które są wynikiem za mocnego zgrzania na linii produkcyjnej. W sytuacjach gdy zauważymy takowe mikro dziurki przesyłka może być dodatkowo zabezpieczona taśmą klejącą.

Kod produktu: 5E26-9653E
-
10,99 zł/szt. 10.99 PLN
ilość
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
CA Raty
Sklep internetowy Shoper.pl