FLOROVIT Nawóz Przeciwko Brązowieniu Igieł 3 kg

FLOROVIT Nawóz Przeciwko Brązowieniu Igieł 3 kg

Najczęściej występującą przyczyną obumierania drzew iglastych jest niedobór składników pokarmowych. W pewnym czasie od posadzenia następuje zmiana koloru igieł do jasnozielonego, żółtego, a w ostatniej fazie igły brunatnieją i opadają zaś drzewo obumiera. Najczęściej wtedy występuje niedobór magnezu.

Przez to, iż przyswajalność składników z gleby zmniejsza się bardzo w glebie suchej, opisane objawy niedoboru najczęściej widoczne są w okresach suszy. Niedoborom takim zapobiegać można poprzez dostarczenie drzewom magnezu w drodze nawożenia doglebowego, jak i dokarmiania dolistnego.

Sposób stosowania:

Zalecaną dawkę nawozu rozsypać równomiernie pod koroną drzew lub krzewów. Następnie należy rośliny obficie podlać. Nawóz można stosować przez cały rok w miarę potrzeb. Szczególnie wskazane jest stosowanie nawozu w momencie pojawienia się pierwszych objawów brunatnienia igieł. Nawóz można stosować również w formie oprysków dolistnych. Do tego zabiegu zaleca się około 5% roztwór nawozu (500 g nawozu na 10 l wody). Przy silnym niedoborze zabieg ten należy powtórzyć 2 - 3 razy w odstępach 14-dniowych.

Termin stosowania:

  • od marca do września

W przypadku opakowań w workach - przesyłki mogą posiadać delikatne dziurki, które są wynikiem za mocnego zgrzania na linii produkcyjnej. W sytuacjach gdy zauważymy takowe mikro dziurki przesyłka może być dodatkowo zabezpieczona taśmą klejącą.

Kod produktu: 8E16-44317
-
26,99 zł/szt. 26.99 PLN
ilość
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
CA Raty
Sklep internetowy Shoper.pl